Spordiklubi Porter Racing registreeriti aprillis 2002. aastal Saku vallas ning oli esimene harrastajaid koondav rattaklubi Eestis. Hetkel kuulub klubisse 42 liiget, neist 20 täiskasvanut ning 22 7-13-aastast last. Kõiki liikmeid ühendab huvi spordi ja liikumise vastu, eriti aga jalgrattaspordi vastu, nii võistlus- kui ka tervisespordi tasemel.

Eesmärk

Klubi üheks eesmärgiks on jalgrattaspordi, kui sportliku vaba aja veetmise vormi propageerimine ning üldse liikumise kui ka tervislike eluviiside elluviimine. Olles maastikusõidu suunitlusega klubi on meie jaoks väga oluline kõik keskkonna- ja looduskaitsega seotu. Klubi on osalenud paljudel koristustalgudel Saku valla territooriumil ning ka Saku terviseradade ehitusel. Peame oma kohuseks loodussõbraliku mõtteviisi arendamist nii oma klubiliikmete seas kui ka mujal.

 

Laste treeningud

2010 aasta suvel võeti klubi noorliikmeteks vastu  22 7-13-aastast last. Lapsi treenib Avely Riiel, kes omab ka jalgrattasporditreeneri 1. kategooria kutsekvalifikatsiooni. Treeningud toimuvad Saku valla teedel ning metsaradadel, talvel kasutatakse Saku Gümnaasiumi võimlat ning ujulat.

Tegevused

Alates 2004 aastast on Porter Racingu nö firmamärgiks igakevadine traditsiooniline rattamaraton – Saku 100.

Aastast 2008 kuulutakse ka Tallinnas ja Harjumaal toimuvate rattakolmapäevakute korraldavate klubide hulka (www.kolmapaev.ee), viies hooaja jooksul läbi 3 rattakolmapäevakut Sakus, Humalas, Kiisal. Samuti osaleme Saku Kolmiku võistluste korraldamises (talvine suusapäev ja sügisene rattapäev).