Porterlased jooksid Aivo Liksori toetuseks

Vahetult enne jõule, 20. detsembril osalesid Porter Racingu klubi liikmed traditsioonilisel heategevuslikul Vana-aasta jooksul. Stamina Spordiklubi jaoks oli see juba 13. kord ning alates kolmandast korrast on selle jooksuga toetatud erinevaid projekte. Sel korral toetati liikumisvõime kaotanud Aivo Liksorit, keda tuntakse paljude spordiürituste käivitaja ja eestvedajana.
Lisaks tavapärastele distantsidele (8,4 km ja maraton) oli peakorraldaja lisanud uue alana programmi teatemaratoni 5 x 8,4 km.

Me kümnekesi tuleme!
Varasematel aastatel oleme osalenud reeglina 8,4 km distantsil, nii mõnedki meist ka maratonis. Teatemaraton tundus uus ja huvitav, kus oli lubatud osaleda nii meestel, naistel, kui ka segatiimidel. Porter Racing võttis asja suurelt ette ning mehi esindas “Porter Racing Pühade Eri” (Juhan Muru, Marti Lung, Olev Kitvel, Paavo Nael ja Harry Grünberg) ning naisi “Porter Racing Kuldne” (Kärt Radik, Helin Toom, Eve Kitvel, Siiri Tamm ja Kristiina Kõll-Grünberg). Meil ei olnud mingit taktikalist plaani, vahetused panime paika selliselt, et võimalikud abikaasad-elukaaslased jookseksid sünkroonis.

Globaalne soojenemine
Erakordselt soe talv on soodustanud jooksmist ning stardipäeval ulatus temperatuur lausa kümne plusskraadini, soojarekordiks mõõdeti kuskil Eestimaa nurgas suisa 12 kraadi.  Starti tuldi ka lühikeste pükste ja lühikeste sokkidega. Teatemaratoni stardis oli koha sisse võtnud üle 80 tiimi ning vaheldumisi joosti nii päikeses, kui ka vihmas.

Kuidas läks?
Nii nagu Kristina Šmigun võitis alati Katrin Šmiguni, nii ei olnud ka üllatust, et Porteri mehed võitsid Porteri naisi. Kuid siiski, Porteri naiste tiimi kiireim liige Eve võitis ajaliselt Porteri meeste tiimi kahte jooksjat ning kaotas kahele vaid loetud sekundid. Porterlaste kiireim oli Juss, kes jooksis oma vahetuse 38:10-ga. Kokkuvõttes võtsid meeste arvestuses võidu “Treeningpartner Mehed” tiim, kes lõpetasid ajaga 2:26:12, naistest noppisid võidu Sparta Jooksugrupi naised ajaga 3:08:25. Porterid mehed lõpetasid ajaga 3:26:47 (39. koht 83 tiimi seas) ning Porteri naised ajaga 3:42:31 (58. koht 83 tiimi seas).
Et asi oleks veelgi segasem ja uhkem, tuleb ära mainida, et Porteri naised saavutasid 19 naistimi seas kõrge 6. koha ning lisaks edestati ka 12 segatiimi. Järgmine kord teeme tuule alla ka mõnele meestetiimile.

Seltsis segasem
Sportlikust tulemusest tähtsam oli mõnus seltskond ja suhtlemine sugulaste-sõprade-tuttavate-treeningkaaslastega. Kogu aeg tuli keegi rajalt ja keegi läks rajale. Aasta pärast jälle!
Seniks kõigile mõnusat aasta lõppu ja sportlikku uut aastat!