Saku 100 – traditsiooniline kevadine maastikuratta kestvussõit toimub 6. mail.

Saku 100 maastikuratta kestvussõit, mida on korraldatud alates 2004 aastast, ning on seega pikima MTB kestvussõitude traditsiooniga üritus Eestis. Tegu on hubase ja väikse üritusega asjaarmastajatele, kes soovivad ennast nii tehniliselt, füüsiliselt kui ka vaimselt proovile panna maastikurattasõidus. Saku 100´l tuleb kindlasti abiks head füüsiline ettevalmistus ja rattakäsitlemisoskus.

Sõit kulgeb märgistatud rajal, mille pikkus on erinevatel aastatel olnud 10-25 km.

Saku 100 moto on läbi aegade olnud „Sõida palju jaksad!” ehk kõik, kes sõidavad vähemalt 1 ringi, saavad tulemuse lõpuprotokolli. Kuigi täisdistants on 100 km, siis tulemus läheb kirja kõigil, kes läbivad vähemalt ühe ringi (ca 16-20km). Ürituse kontrollaeg on tavaliselt 6-7 tundi, seega kui 100 km ei ole eesmärgiks, siis iseenesest rajal kiiret ei ole.

Igal aastal muudetakse rada ja valmistatakse ette täiesti uusi seni looduses peidus olnud, võssa kasvanud unustatud või hästi peidetud huvitavaid rajalõike, mis ürituse järgselt märgistuse eemaldades metsa taas peidetuks jäävad. Seega on Saku 100 hea võimalus nautida erilisi kohti ja radasid ilusas metsas, kuhu enamik inimesi erinevatel põhjustel kunagi muul ajal ei satu.

Alates esimesest Saku 100’st ja esimesest teadlikult loodud Igivana singlist on Saku rabametsa seoses Saku 100-ga tekkinud kümneid ja kümneid kilomeetreid singleid, millest enamik on täna ka kasutusel. Paljud rajad kulgevad kohtades, kus varem on olnud raske ka jala liikuda ja kuhu tavainimene iial ei satuks. See muudab ürituse väärtuslikuks võimaluseks saada hea elamus vabas õhus rattaga liikumisest.

Kogu info Saku 100 kohta leiad SAKU100 VEEBILEHELT.

Porter Racing korraldab

Porter Racing tänab

[logo-carousel id=porter-racing-tanab]